Поздравляем с Днем рождения братьев Пасичей! Желаем крепкого здоровья, спортивных побед, неимоверного фарта, профессионального роста и самореализации! Безграничной любви преданных фанатов и счастья в личной жизни!

Ігор Кривенко: «Футбол в Україні теж бiзнес-процес»

 

Агент ФІФА Ігор Кривенко в ексклюзивному інтерв’ю кореспонденту «Українського футболу» розповів про специфіку трансферної діяльності вітчизняних клубів, передусім – у межах України.   

 

– На вашу думку, наскільки рентабельно для потенційних покупців шукати підсилення у вітчизняній ПЛ? З одного боку, є якісні футболісти, з іншого – є ліміт й завищені цінники на гравців. І третій аспект: склалося враження, що далеко не всі наші клуби вміють працювати на трансферному ринку за кордоном, де з них інколи роблять клоунів…

Дуже навіть рентабельно, якщо така угода між клубами влаштовує обидві сторони переговорів. А недавні трансфери між грандами Денис Олійник із «Металіста» перейшов до «Дніпра», а Марко Девич до «Шахтаря» лише підтверджують, що взаємовигідні угоди існують, а це не так давно ставилося під великий сумнів. Хоча, зрозуміло, нашим клубам купити українця ой як непросто якщо йдеться навіть не про грандів. А з приводу другої частини запитання, то з вами не погоджуюсь абсолютно: по-перше, з власного досвіду зазначу, що вітчизняні служби селекції працюють набагато краще ніж, скажімо, російські. Єврокубкові кампанії останніх сезонів лише цю думку доводять, адже Україна стрімко піднімається в рейтингу ФІФА, а у весняній частині європейського сезону маємо аж чотири команди…

 

– Водночас такі результати приносять їм, передусім, легіонери, а не українці.

Правильно. І це найпозитивніший момент. Річ у тім, що наші ФК навчилися використовувати реінвестиції, йдучи шляхом «Порту», який ставлять у футбольному бізнесі в приклад усій Європі. Спочатку ти купуєш гравця, він приносить тобі чималу користь, а потім ти його ще й з користю продаєш це правильна схема, якою можуть похизуватися (наведу найпростіші приклади) і «Шахтар» у випадку з Вілліаном, і «Металіст» з Тайсоном. Але під сумнів необхідність купівлі українців це не ставить, тому що існує й ліміт, і справді класні футболісти. Проте якщо брати до уваги три основні ринки: Південну Америку, Африку та Європу, то придбати там висококласного гравця можна за значно меншу суму, ніж у нас. Уявіть лише, скільки коштували би Марлос чи Джуліано, якби мали «синьо-жовті» паспорти?

 

– Яку максимальну суму може заплатити український клуб іншому українському клубові за футболіста? І чи є сенс продавцеві віддавати гравця конкуренту в чемпіонаті?

У Європі можливий будь-який трансфер. Можна радо констатувати, що вітчизняний футбол теж бізнес-процес. Відтак якщо такі трансфери (про які вже згадували) стаються все частіше, то на перший план виходять гроші. Це природно й правильно. Змоделюємо ситуацію: у футболіста закінчується за рік контракт із командою «Х», і перший не хоче з нею продовжувати угоду. То невже клубові краще розлучитися з гравцем через рік безкоштовно, якщо можна його вигідно продати нехай і конкуренту? Відповідно, питання лежить у площині запропонованої суми.

 

– Головною тенденцією останнього року була низька трансферна активність, насамперед, грандів, яку порушило влітку «Динамо», запросивши кілька виконавців. Од кого з клубів УПЛ чекати взимку революцій?

Така необхідність, природно, є тільки в киян, відтак «Дніпро», «Металіст» і «Шахтар» підсилюватимуться дуже несуттєво. Утім, окремо варто згадати про харків’ян: «Металіст» пастиметься якраз в українському городі. За моєю інформацію, так воно й є сюди спрямований першочерговий інтерес.

 

– Шиндер потрапляє у сферу їхніх інтересів?

Антон підписав новий контракт із «Таврією». Випереджаю ваше наступне запитання: часто це робиться не лише для того, щоби зірвати більший куш за гравця, мовляв, «дивіться, в нього ж довгостроковий контракт!», але й для того, щоби відлякати покупців. Думаю, в цьому випадку доречніше говорити про друге.

 

– Подейкують, «Ворсклу» можуть розкупити начисто, а почнуть наші гранди з Селіна, Безуса й Курілова.

Думаю, що «Ворскла» не хоче їх продавати, але між клубом, гравцями та їхніми агентами, ймовірно, є якась домовленість, що взимку вони залишать Полтаву. Не дарма ж ФК офіційно заявив, що цими виконавцями цікавляться.

А якщо говорити про покупця: «Шахтар» чи «Динамо», то скажу так донеччани якісно вкомплектовані на цих позиціях, отже вимальовується явний фаворит у боротьбі за виконавців.

 

– Схоже, «Динамо» взимку оновиться наполовину. Куди спрямовуватиме погляд київський клуб: передусім на вітчизняний ринок чи за кордон?

Кияни працюватимуть скрізь. Це точно. А ось звідки купуватимуть і з ким домовляться, інше питання.

 

– «Шахтар», на ваш погляд, може продати Вілліана за омріяну суму в щонайменше 30 мільйонів євро?

Без проблем. Якщо «Челсі», який цікавиться бразильцем, заплатив за Оскара 32 мільйони, а за Азара 40, то хіба гравець команди, яка перебуває вище за лондонців у Лізі чемпіонів, не коштує стільки? Вілліан конкурентоздатний на такому рівні.

 

– Чи прокоментуєте інші найсуттєвіші трансферні чутки: подейкують, Бікфалві, Лукас, Штілич і Морозюк можуть змінити клуби взимку?

Спробую. Отож уважаю, що Лукас і Штілич залишаться в «Карпатах», але не питайте, чому. Бікфалві не зовсім уписується в трансферну концепцію «Металіста» (тим паче, у харків’ян є Хав’єр), всіх, відданих в оренду, гравців збере Олег Блохін, відтак неодмінно їх прогляне. Морозюк цілком імовірно може повернутися до Києва. Кажу це вам як агент ФІФА, який має футбольних друзів (агентів у тому числі) всюди.

 

Анатолій Волков

  Другие новости: