Україна здобула путівку на Олімпіаду-2024

Євро-2023 (U-21): Молодіжна збірна України вибила Францію, вийшла до півфіналу та вперше в історії здобула право виступати на футбольному турнірі Олімпіади. Наступний суперник «жовто-блакитних» – однолітки з Англії.

Ближче до середини першого тайму французи заволоділи ініціативою, і на 19-й хвилині після розпасовки Ле Фе–Баркола–Шеркі відкрили рахунок.

Досить швидко українці й самі відправили м’яч у сітку, проте Криськів зробив це з положення «поза грою». А на 32-й хвилині на користь нашої збірної спрацював фактор Мудрика, який увірвався до штрафного й заробив пенальті на Калюлю. Судаков 11-метровий реалізував, установивши паритет.

На 38-й хвилині французи провели класну атаку, яку ударом із кута штрафного завершив Баркола – нашу команду виручила стійка. Натомість синьо-жовті свій шанс використали: після феноменального пасу Мудрика із власної половини поля Судаков реалізував «побачення» з голкіпером. На перерву збірна України пішла з перевагою – 2:1.

Другий тайм видався багатим на боротьбу, емоції та жовті картки. Проте моменти пішли уже ближче до завершення основного часу. Небезпечно у площину пробив Адлі, а Ваї навіть відправив м’яч у сітку воріт Трубіна, проте після перегляду повтору арбітри скасували гол Франції через офсайд. Українці ж зосередилися на контратаках – і це принесло свої плоди. Спершу Назаренко із класної позиції пробив поруч зі стійкою, проте невдовзі він уже асистував Бондаренку, який розібрався з Люкеба та пробив повз голкіпера. У підсумку збірна України здобула ефектну вікторію над одним із фаворитів – 3:1.

Це означає, що наша команда 5 липня зіграє у півфіналі молодіжного Євро-2023 з Іспанією. Крім того, українці гарантували собі одну із трьох путівок на Олімпіаду-2024, які розігрувалися на поточному чемпіонаті. Додамо, що вперше наша країна буде представлена у футбольному турнірі Олімпіади!